Sennheiser EPOS IMPACT DW Office ML Serisi Kablosuz Ofis/Çağrı Merkezi Kulaklıkları

Sennheiser deyince ilk akla gelen konu tabii ki müzik ve mikrofonlar. DECT teknolojisi ile yarattığı harikalar müzik endüstrisinde hiç unutulmadı ve hala en çok tercih edilen ürünleri sunan marka olarak popülaritesini sürdürüyor.

DECT Teknolojinin sağladıkları neler?

DECT teknolojisi gerçekten kendini ispatlamış, uzun yıllar pek çok profesyonel uygulamada kullanılmış bir teknoloji. Öncelikle görüşmeler tamamen dijital bir şekilde yapıldığından görüşmelerin dinlenmesi mümkün olmuyor.

Bir başka DECT avantajı ise WiFi ağlarının yarattığı digital kirlilikten etkilenmeden aynı anda pek çok DW kulaklığı kullanmanıza imkan sağlaması.

DECT teknolojisinin sağladığı tabii ki en hoş özelliklik; inanılmaz geniş kapsama alanının yanısıra düşük pil tüketimi. DW Serisi kulaklıklar tek taraflı modellerde 12 saate varan bir kullanım süresiyle rakiplerinden ayrışıyor ve hızlı şarj özelliği ile sadece 20 dk’da %50 şarja ulaşabiliyor.

Gürültü filtreleme özelliği ne katıyor?

Gürültü filtreleme özellikli mikrofonu sayesinde açık ofis yada çağrı merkezi ortamlarında müşterilerinize, karşı karşıya oturuyor, konuşuyor hissi sunuyor.

Gürültü filtreleme dendiğinde pek çok kullanıcı sanki bu kulaklık takıldığında çalışma ortamında oluşan gürültü kulağına gelmeyecek gibi düşünerek yanılıyor. Özellikle son yıllarda yaygınlaşan aktif gürültü engelleme özellikli seyahat kulaklıkları o kadar yaygınlaştı ki bu iki kavram birbirine fena halde karışmaya başladı.

Burada bahsedilen gürültü filtreleme özellikli kulaklıklarda amacımız müşterimize giden sesimizin içerisinde ofis gürültüsünün karışmasını engellemek. Bunu yapan teknoloji de mikrofonda olan bir teknoloji diğer teknoloji ise kulaklığın kulak kapsülleri tarafında bulunuyor. Farklı konular anlayacağınız.

Sennheiser EPOS DW serisini hangi cihazlara bağlayabiliyoruz?

Sadece Sennheiser EPOS ürünlerinde bulabileceğiniz ses kalitesi beraberinde eşsiz bağlanabilirlik yani farklı cihazlarla uyumlulukla buluşunca karşınıza eşsiz bir çözüm çıkıyor.

Çağrı karşılama ve sonlandırma için farklı bağlantı alternatifleri ürünle birlikte geliyor.

IP telefonunuz destekliyorsa elektronik çağrı karşılama portundan bir bağlantı yapmak mümkün. Şayet çok eski analog bir telefonunuz varsa analog ahize kaldırma özelliği bile mevcut.

USB bağlantısını yada 3,5 mm bağlantıları tabii ki uyumlu ürünlerde yapabiliyorsunuz.

Tasarım bir ürünü bu kadar öne çıkartabilir mi?

DW ofis özellikle tasarımıyla ofisinizde masanıza prestij katıyor. Bir tasarım objesi olarak kuzey avrupa tasarımını her yönüyle ortaya koyuyor.

Farklı kullanım şekilleri her üründe önemli. Ancak tüm gün vücudumuzda taşıdığımız bir üründe belki de daha çok önemli.

Kulaklıklar aslında gözülükler gibi bir duyu organımızı daha verimli kullanmamıza yarıyorlar. Bir ihtiyacı karşılıyorlar. Ancak konumları aynen gözlükte olduğu gibi tam anlamıyla kaçınılmaz bir birliktelik şeklinde.

Gözlükte gösterdiğimiz özeni kulaklıkta o kadar da göstermediğimizi söylesek hata yapmayız. İnsanlar yüz tiplerine uygun çerçeveler, burunlarına doğru oturabilecek tasarımda ürünler seçip ardında bunları gözlükçü maharetiyle yüzlerine tam uyumlu hale getirtiyorlar. Kulaklıklarda da ayarlanabilirlik ve farklı kullanım tercihlerine uyumluluk çok önemli.

Dilersen taçlı dilersen kulak üstü!”

Sennheiser EPOS IMPACT DW Office bu işi iyi beceriyor. Kutusunun içerisinde bir taç ve kulaklık kancası çıkıyor. Bu sayede isterseniz taçlı, isterseniz taçsız ve kulak üstü kullanabiliyorsunuz.

Sennheiser EPOS IMPACT DW Office ML Serisinin öne çıkan özellikleri:

  • Mükemmel ses kalitesi ve benzersiz çağrı kalitesi
  • Tüm gün konforlu bir şekilde konuşun
  • Aynı anda iki cihaza bağlanarak kablosuz konforun keyfini çıkarın
  • Dilerseniz taçlı dilerseni kulak üstü kancayla kullanın
  • Manyetik dock sayesinde şarja koyduğunuzdan emin olun.
  • DECT teknolojisiyle gelen çok geniş kapsama alanıyla dilediğiniz gibi dolaşarak konuşun.
  • Düşük pil tüketimiyle 12 saat kullanım ve 20dakikada %50 benzersiz şarj yeteneği.