Sennheiser EPOS IMPACT D10 USB ML

“Her geçen gün kulaklıklar daha fazla bilgisayara bağlanıyor ve USB artık pek çok uygulamanın vazgeçilmesi durumunda.”

Bu şık kulaklık USB ile PC nize bağlanabiliyor. DECT teknolojisiyle çok geniş bir kapsama alanı sunuyor

Sennheiser EPOS’da belki de bu trendi ilk yakalayarak kulaklıklarında easydisconnect teknolojisini kullanarak tüm kulaklıklarını USB kullanabilir hale getirmişti.

Bugün Sennheiser EPOS kablosuz kulaklığı D10’un USB versiyonunu incelediğimizde: Klasik D10’un sunduğu tüm mükemmel ses ve kullanım konforu özelliklerine ilave olarak USB bağlantısı geldiğini görüyoruz.

Üzerine tıkladığınızda Sennheiser EPOS D10 ile ilgili yaptığımız incelemeye ulaşabilirsiniz. Bu incelemede biz farklılıklara odaklanacağız.

USB bağlantısı neden önemli?

Bugün telefon görüşmeleri büyük oranda bilgisayar üzerinden yapılıyor. Müşterilerimizle yaptığımız tüm görüşmeler esnasında bilgisayarımızdaki CRM yazılımlarını kullanıyoruz. Dolayısıyla pek çok kurumsal uygulamada PC ve Telefon sistemleri entegre çalışmakta. Bunun sağladığı kolaylıkları anlatmak bu incelemenin konusu olmasa da okuyucuların tamamının bu faydayı anlayabildiğine eminiz.

Bilgisayarın ses kartına bağlanan 3,5 mm’lik ses ve mikrofon jack ları yerine neden USB peki?” sorusunu sanki duyar gibi olduk. Gerçekten bu çok sorulan bir soru.

Aslında USB bağlantı kurduğunuzda bilgisayarınız ve kulaklık bir bütün haline geliyor. Burada bahsettiğimiz şey sadece sesin aktarımı değil (ses de çok önemli bu arada). Burada çağrıyı başlatma ve bitirme konularıyla ilgili sorumluluklar kulaklık tarafına da aktarılabiliyor ve kulaklık bilgisayarınızın bir parçasına dönüşüyor. Bu arada usb kulaklık kullanıldığında bir başka konu ön plana çıkıyor.

Kulaklığınız kullandığınız internet telefon uygulaması tarafından lisanslanmış mı? Örneğin microsoft teams kullanıyorsanız acaba Microsoft Teams lisansınız var mı?

Sennheiser EPOS işte bu ihtiyaçlara da cevap veriyor. Doğru lisanslamalar sayesinde USB kulaklığınızı bilgsayarınıza taktığınız anda kulaklık bir anda uygulamanızın tercih edilen ses aktarım cihazına dönüşüyor ve bu sayede hiç bir ayar yapmanız gerekmiyor.

Bu konuda Sennheiser EPOS’u kutlamak gerekiyor.

Sennheiser EPOS D10 USB ML kulaklığın öne çıkan özellikleri nelerdir?

  • Mükemmel berraklıkta görüşmeyi garanti eden muhteşem ses kalitesi.
  • Sennheiser EPOS DECT teknolojisi sayesinde çok geniş kapsama alanı. Dilediğin gibi dolaş.
  • Tek bir cihaza USB ile bağlan
  • Kullanım şeklini kendin seç. Dilersen kulak kancasıyla kulak üstü dilersen tacına takarak taçlı kafa üstü kullanım
  • Manyetik bağlantılı dock sayesinde şarja taktığından emin ol.