Sennheiser EPOS CC 510 Kablolu Çağrı merkezi kulaklığı

Sennheiser Epos CC 510
Sennheiser EPOS CC510

Sennheiser EPOS‘un en başarılı çağrı merkezi kulaklıklarından birisi de CC 510. Pazarda senelerdir alıştığımız kulaklık taçlarına yeni bir bakış açısı ekleyerek tüm pazarı şaşırtan muhteşem kulaklık. Bu kulaklığın tek taraflı olan versiyonu CC 510 olarak adlandırılıyor. Her iki kulağı da kapatan versiyonları da mevcut. Bu kulaklığın en ilginç özelliği taçındaki konfor yastıkları diyebiliriz. İlk piyasaya çıktığı yıllarda bu özelliği sunan farklı bir ürün yoktu. Sennheiser‘ın tüketici ürünleri kulaklıklarından meşhur PX serisinden gelen bu kafa yastıkları uzun süreli kullanımlarda farklı bir konfor sunuyor.

Kulaklık tasarım olarak komple poliüretanla kaplı metal bir iskelete sahip. Poliüretan antibakteriel özelliği ile öne çıkıyor. İçerisindeki çelik iskelet ürüne ekstra dayanıklılık sunuyor.

Kulaklığı ister sağ ister sol kulakta kullanmak mümkün. Mikrofon tam tur atarak diğer tarafa geçiyor ve böylelikle diğer kulağa taktığınızda aynı konforu alabiliyorsunuz.

Kulaklığın mikrofon kolu hem tam yaklaşık 270 derecelik bir dönüm yapabildiği gibi esnek olmasıyla gürültü filtreleme özelliğinden maksimum faydalanmak için ağıza yaklaştırılıp uzaklaştırılabiliyor. Bildiğiniz gibi en iyi gürültü filtreleme yapabilmek için kulaklığın mikrofonunun ağzınıza olabildiğince yakın olması öneriliyor.

Çağrı merkezi ortamında kulaklıkların çok süratli bir şekilde hasar gördüğü herkesin bildiği bir gerçek.

Pek çok durumda bu ürünün dayanıksız olmasından kaynaklanmakta. Yoksa çalışanların kötü olduğunu söylemek bize göre doğru bir yaklaşım değil. O yüzden sennheiser Epos ürününündeki dayanıklılıkla ilgili gösterilmiş efordan bahsetmek isteriz. ,

Sennheiser EPOS bu üründe çok doğru malzemeler kullanmış. Bu malzeme tercihinde dört konuya önem vermiş:

  • Dayanıklı ve insana alerji yapmayan malzemeler.
  • Kulak sağlığına yönelik yüksek teknolojiler
  • Teknolojinin sunduğu yüksek dayanımlı mekanik unsurlar.
  • Tasarımın sağladığı kullanıcı dostu özellikler.

Anti alergik malzeme deyince poliüretan ön plana çıkıyor. Bu malzeme kulaklığın tüm yüzeylerini kaplıyor ve gerçekten büyük bir başarı sunuyor.

ActiveGuard teknolojisi Sennheiser EPOS Çağrı merkezi kulaklıklarında standart olarak sunuluyor. Muhteşem bir kulak koruması sağlayan bu özellik özellikle tüm gün çağrı merkezinde çalışan agentların kulaklarının koruyucusu. Bu özellik kulağa gelen ani ses şoklarını sönümleyerek kulağa ulaşmasını engelliyor. Mükemmel bir özellik. Avrupa birliği iş sağlığı normlarını tamamen karşılayan belki de tek ürün.

Bu üründe iki teknolojik malzeme ön plana çıkıyor. Teflon ve Kevlar. Teflon bildiğiniz gibi pek çok alanda kullanılıyor. Teflonun en önemli özelliklerinden bir sunduğu kayganlık, aşınmazlık. Kulaklığın mikrofon kolunda işte bu teknolojik malzeme sayesinde oldukça hoş bir dönme hissi sağladığı gibi aynı zamanda hiç bir zaman hasar görmeyecek şekilde uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz bir mikrofon kolu sağlıyor.

Kevlar konusunda söylenecek çok bir söz yok. Çelik yelekten, asma köprülerin bağlantılarına kadar o kadar alanda kullanılıyor ki bu özellik kulaklıkta karşımıza çıkınca gerçekten şaşırdık. Bu malzeme kulaklıkların en sabıkalı bölümünde bulunuyor. Kulaklığın kablosunda. Bu sayede bu kabloyu çektiğiniz zaman tüm yük kevlar kabloda kalıyor ve bu sayede kablo kopmuyor. Bu kevlar kabloyu koparabilen çağrı merkezi henüz bulunmadı.

Quick Disconnect bağlantı bu kulaklığın çok çok önemli bir başka özelliği. Bu bağlantı sayesinde siz aynı kulaklığı birbirinden farklı cihazlarla kullanabiliyorsunuz. Tek ihtiyacınız doğru kablo/cihaz eşleşmesi. AYnı kulaklık farklı kabloyla cep telefonunuzda, DECT telsiz kulaklığınızda, dilerseniz bilgisayarınızda size hizmet verebiliyor. Özellikle çağrı merkezlerinde farklı operasyonlarda farklı kulaklık kullanmak gerektiğinde bu kulaklığı dilediğiniz operasyonda doğru kulaklıkla kullanabilirsiniz.

Özellikler

  • Temiz ve naturel iletişim sağlayan yüksek ses kalitesi
  • En üst seviye gürültü filtreleme
  • Maksimum, tavizsiz konfor
  • Ayarlanabilir, kişiselleştirilebilir kullanım.
  • Easydisconnect sayesinde ihtiyaca göre farklı kullanım
  • Kulağınızı koruyan Activeguard teknolojisi