Masa telefonu kulaklığı ve Bilgisayar kulaklığı tek kulaklıkta!

“Daha kaç kulaklık almalıyım? Her cihaza ayrı kulaklık! Ofite her çalışan için Ofis kulaklığına bu kadar para harcamak! Birisi buna bir dur demeli”

Masa telefonuna kulaklık, Dect Telefona kulaklık artık PC’ler de kulaklıksız olmuyor derken masamız kulaklık doldu ve onu tak bunu çıkar inanılmaz bir eziyet herkese. Her kaliteli kulaklık da bir para ediyor. Bunun çözümü yok mu derken işte kakrşınızda birden fazla cihaza bağalayabileceğiniz kablosuz kulaklıklar ve quick disconnect kablosuyla kullanabilceğiniz kablolu kulaklıklar.

Önce masa telefonuzla başlayalım. Masa telefonunuza hemen bir kulaklık ama hangisi?

Masa telefonunuz normal analog bir telefonsa tercihimiz kablolulardan olacaktır.

Masa telefonunuz analog bir telefon ise bu noktada hem PC hem de analog telefonla çalışabilecek ve çağrıları uzaktan karşılama gibi ihtiyaçlara cevap verebilecek kablosuz bir yöntem çok karmaşıklaşacağından size kablolu ama kablosu easydisconnect özelliği içeren bir kulaklık öneriyoruz. Bu da Sennheiser CC, SH yada SC serisi ürünler olabilir. Aşağıda resimlerini görebilirsiniz.

Sennheiser EPOS profesyonel çağrı merkezi ve ofis kulaklıklarında bu easy disconnect bağlantısının devamına takabileceğiniz farklı adaptör kablolar mevcut.

Aşağıdaki resimlerde örneklerini görebilirsiniz.

Şayet Yealink, Grandstream vb IP Telefon kullanıyorsanız.

Bu durumda imkanlarımız artıyor. Telefonunuza EHS36 takabilir duruma geldiğimiz durumda artık kablosuz kulaklıkları da kullanabilir hale geliyoruz.

Yealink EHS36 bize gelen çağrıyı uzaktan cevaplamayı sağlıyor. Bu modülü telefonumuzun ilgili portuna taktıktan sonra diğer ucuna aşağıdaki kulaklıklardan birini bağlayabiliyoruz:

Kablolu yada kablosuz tek bir kulaklık kullanmanın pek çok avantajı var. Öncelikle bütçenizi tek bir kulaklık için kullanıp en kaliteli kulaklık için bütçenizi koruyorsunuz.