Bluetooth mu? Yoksa USB mi?

Bilgisayarla kulaklığı kablolu yada kablosuz teknolojilerle bütünleştirmek mümkün. Peki sizin yada şirketiniz için en uygunu hangisi?

USB ?


Bluetooth?

 Şirketine en iyi ve en son teknolojiyi almak isteyen yöneticiler, şirket sahipleri için bu sorunun cevabı büyük önem taşıyor.

 Bluetooth ofis kulaklıkları tabii ki daha fazla teknoloji içerdiği için kablolu USB kulaklıklara nazaran çok daha maliyetli. 

 Bu arada bluetooth ofis kulaklığı derken gerçekten ofis kullanımı için üretilmiş kulaklıkları kastettiğimizi hatırlatmak isterim. Piyasada bulunan herhangi bir bluetooth kulaklıkla ofis ortamında verimli çalışmak ne yazık ki mümkün olmayacaktır. Bununla ilgili ayrı bir inceleme yazıyor olacağız.

Bluetooth Kulaklıklar

Kurulum

7/10

Uyumluluk

10/10

İşletim

8/10

Kullanıcı Deneyimi

10/10

Konfor

10/10
Sennheiser EPOS
MB Pro 1
Bluetooth Ofis Kulaklığı

Kurulum : Göreceli olarak USB kulaklığa göre daha zor olabilir. Her ne kadar pek çok ürünün USB dongle’ı ürünle birlikte çıksa da, bazı durumlarda bilgisayarının Bluetooth özelliği kullanılmak istenebilir. 

İşletim : Şarj ihtiyacı gerektiğinden şarjı olmayan kulaklık yüzünden destek ihtiyacı olabilir

Kablolu USB Kulaklıklar

Kurulum

10/10

Uyumluluk

8/10

İşletim

10/10

Kullanıcı Deneyimi

7/10

Konfor

7/10

Uyumluluk : Bluetooth çok daha fazla cihazla bağlanabilme imkanı sunuyor. Dolayısıyla USB kulaklık puan kaybediyor.

Kullanıcı deneyimi : Kablolardan kurtulmak herkesin hayali. Dolayısıyla kablolu bir deneyim o kadar da iyi değil.

Konfor:  Kablosuz bir şekilde dolaşarak konuşmanın konforu benzersiz.


Sennheiser EPOS PC8 USB

USB kulaklıkların en büyük avantajı, enerjisini bilgisayardan aldıkları için şarj var şarj yok gibi sorunlar yaşatmaz. Pek çok IT çalışanı, pili olmayan cihazın çalışmamasından şikayet eden ofis çalışanlarından şikayetçidir. USB kulaklığı takarsınız ve çalışır. Özellikle lisanslı bir ürün kullanıyorsanız ve sertifikalanmış uygulamayla ilişkilendiriyorsanız takarsınız ve çalışır.

Bazıları son teknolojiyi kullanmak ister. Kullandığı ofis aracı hem iş motivasyonunu arttırır hem de kendini iyi hissettirir. Bu konuda anlaştıysak size Bluetooth Ofis kulaklığı gerekiyor diyebiliriz.

Bluetooth kulaklığınızı usb dongle bilgisayara takıldıktan sonra direkt çalışır hale getirebiliyosunuz. Aynı kulaklığı cep telefonunuzla da kullanabiliyorsunuz. 

Ofis içeririsinde dolaşabiliyorsunuz. Çağrıları kulaklık üzerinden cevaplıyorsunuz. İşiniz bitince şarj istasyonuna koymayı unutmadıkça bu en doğru tercih olacaktır.